Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, 28 Eylül'de Telefon Dünyasına Veda Edebilir
23.09.2016, 23:58 (Bu konu en son: 23.09.2016 Tarihinde, Saat: 23:59 düzenlenmiştir. Düzenleyen: karabag.)
Yorum: #1
BlackBerry, 28 Eylül'de Telefon Dünyasına Veda Edebilir
Bir dönemlerin efsane ismi olan BlackBerry son zamanlarda zorlu bir süreçten geçiyordu. Daha dokunmarik ekralı telefonlar henüz piyasada çok yaygın değilken BlackBerry telefonlar yoğun bir şekilde tercih ediliyordu. Dokunmatik ekranlı telefonlar yaygınlaşmaya başladıktan sonra da BlackBerry telefonlar bir süre başarılı bir çizgi izlemişlerdi. Bunun sebebi ise BlackBerry telefonlarda güvenliğe verilen önemdi. Fakat zamanla Android ve iOS telefonlar da güvenlik açısından kendilerini geliştirmiş, bu durumda BlackBerry'nin pazar payı gittikçe küçülmüştü.

BlackBerry değişen şartlara uyum sağlamakta biraz geç kalmıştı. Firma dokunmatik ekranlı telefonlara geçişte çok beklemiş, sonrasında kendi işletim sistemini bırakarak Android işletim sistemini kullanan telefonlar üretmeye çalışmıştı. Fakat bu telefonlar da beklenilen ilgiyi görmemişti. Firma son amiral gemisini ise 1 seneden fazla bir süre önce piyasaya sürmüştü. Bu amiral gemisinin adı dönemin Android ve iOS amiral gemileri karşısında anılmıyordu bile.

Teknoloji dünyasında ortaya çıkan son söylenti ise BlackBerry'nin 28 Eylül tarihinde telefon işini tamamen bırakacağına işaret ediyor. Firma zaten bir süredir kötü gidişatın ve mali durumun sinyallerini veriyordu. Telefon piyasasının yüzde 1'i bile etmeyen bir satış miktarına sahip olan BlackBerry'nin bu anlamda telefon işinden gelir de elde edemediği açık bir şekilde ortada.

BlackBerry'nin diğer markalarla rekabet edebilecek ürünler piyasaya sunması şu an için bir mucize gibi görünüyor. Firmanın gidişatının bir sonucu olarak da, BlackBerry'nin çeyreklik dönem kazancını duyurduğu 28 Eylül tarihinde telefon işine son verdiğini duyurması muhtemel.

Blackberry Cihazımdan BBTurk.com ile Gönderildi.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
26.09.2016, 22:32
Yorum: #2
RE: BlackBerry, 28 Eylül'de Telefon Dünyasına Veda Edebilir
Konuyu merak ettim çünkü her yerde abartılı başlıklarla bu konu var ama resmi bi tarafı yok yabancı siteleri çeviri ile okuyup anlamaya çalıştım anladığım kadarıyla priv çıktığından beri 3 milyon adet satış yapmış BlackBerry de sorumlu biri heralde kel bi adam dtek ten bahsediyor çeyrek sonunda yani 28 eylülde q klavyeli bir BlackBerry Android telefon sözü veriyor. Yani şuan zaten üretilmesine başlanmış cihazlar var . Mevcut priv stokları var 28 inde bıraktım dese onlarda elinde patlar saçma yani ben o yüzden her zamanki gibi asılsız bir haber olduğunu düşünüyorum ama ceo değişikliği gerekli bence

BlackBerry Priv STV100-3 cihazımdan gönderildi.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi