Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry 10.3.3 "PTCRB" Sertifikasını Aldı!
21.11.2016, 15:46 (Bu konu en son: 21.11.2016 Tarihinde, Saat: 17:01 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry 10.3.3 "PTCRB" Sertifikasını Aldı!
[Resim: 8PEDok.png]

Tüm BlackBerry kullanıcılarının büyük bir sabırla beklediği 10.3.3 güncellemesi nihayet Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. 'nında göründü. BlackBerry 10 akıllı telefonlar için BlackBerry OS 10.3.3.1965 sertifikasyon bilgileri, Radyo: 10.3.3.1966, Yazılım Yayın Versiyon: 10.3.3.1303 görünüyor.

PTCRB, seçkin Kuzey Amerika hücresel operatörleri tarafından sertifikasyon forumu olarak 1997'de kuruldu. PTCRB'nin amacı; içinde GERAN, UTRAN ve E-UTRAN cihaz sertifikalarının PTCRB üyelerine yer alabileceği bir çerçeve sağlamaktır. Bu, bunlarla sınırlı olmamak üzere; GERAN, UTRAN ve E-UTRAN cihazları için sertifikasyon sürecini desteklemek için gerekli test özelliklerinin ve yöntemlerinin belirlenmesini içerir. Bu grup aynı zamanda cihazların standart geliştirme organizasyonlarına test edilmesine ilişkin girdi üretmekle yükümlüdür.

PTCRB Sertifikası, PTCRB tarafından tanınan 3. Nesil Ortaklık Projesi (3GPP), Açık Mobil İttifak (OMA) ve diğer standart geliştirme organizasyonları (SDO) tarafından geliştirilen standartlara dayanmaktadır. Bazı durumlarda, PTCRB sertifikası, Kuzey Amerika standartlarını ve ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) konuyla ilgili yargı yetkisine veya yetkiye sahip olabilecek diğer herhangi bir devlet kurumunun ek şartlarını yerine getirebilir.

PTCRB Sertifikası için standartları içeren veri tabanı InterLab'e dayalıdır; bu çevrimiçi veritabanına PTCRB web sitesinden erişilebilir, RFT'nin (Test İsteği) durumunu, İsteklerini Değiştirmeyi, Test Durumunu ve Test Platformlarını günceller.

Bir mobil cihaz üzerinde PTCRB Sertifikası edinerek; PTCRB Operatörleri şebekelerinde, hücresel şebeke standartlarına uyulmasını sağlar. Sonuç olarak; PTCRB Operatörleri, PTCRB sertifikasına sahip değillerse; cihazlarını ağlarından engelleyebilirler.


[Resim: X9YqbO.png]

Bu habere göre 10.3.3 sürümününe çok az kaldı.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi