Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry 10.3.3 Ne Zaman Gelecek ve NIAP Nedir?
22.08.2016, 18:19 (Bu konu en son: 23.08.2016 Tarihinde, Saat: 11:40 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry 10.3.3 Ne Zaman Gelecek ve NIAP Nedir?
[Resim: dX5gnX.jpg]

Kanadalı firma tarafından BlackBerry 10.3.3 güncellemesi açıkladığında, yeni özellikler ve değişiklikler işletim sisteminin bir sonraki sürümü ve alacakları konusunda birçok tartışma vardı. BlackBerry tarafından bildirildiği gibi; BlackBerry 10.3.3 sürümünde güvenlik ve gizlilik en önemli özelliklerden biri olacak ve NIAP sertifikasyonu içerecek.
Özetle NIAP içinde Ulusal Bilgi Güvenlik Ortaklığı, ABD güvenlik test ve belgelendirme bilgi teknolojisini geliştirmeyi amaçlamaktadır ABD hükümetine, bir insiyatif sağlamaktır. NIAP; Bilgi Teknolojileri Güvenliği Değerlendirme kriterlerini ve metodolojisini belirleyen uluslararası bir mekanizmadır. NIAP Birleşik Devletler sertifika sorumlusudur. Diğer ülkelerde belgelenmesi ile ilgili, diğer kuruluşlar sorumludur.


Belgelendirilmesi için Ana Kriterler:
• IT ürünleri için değerlendirme sağlamak ve yüksek standartları tutarlı, uygun olarak gerçekleştirilmek.
• Daha yüksek bir koruma derecesi ile ürünlerin kullanılabilirliğini arttırmak.
• Değerlendirmelerin tekrarını önlemek.
• Ekonomik verimlilik ve sertifikasyon sürecinde etkinliğin değerlendirilmesinin iyileştirilmesi.


Diğer sertifikaların hazırlanması gibi, NIAP Ortak Kriterler için uyum belgelendirme, kalite ve performans sembolüdür. Bu durumda, sertifikalı ürünlerin verimliliği ve güvenliği belirli bir düzeye ulaşmış bir kanıtı olarak tasarlanmıştır. BlackBerry NIAP Sertifikası sayesinde, BlackBerry 10.3.3 işletim sistemi ile yüksek düzeyde güvenliğe sahip cihazları ve hükümetlere yapılan satışları artırmayı umuyor.

[Resim: PQqJ6d.png]

BlackBerry 10.3.3 kesin çıkış tarihi henüz bilinmemektedir. “Cse-cst.gc.ca” İletişim Güvenliği Web Sitesine göre, BlackBerry 10.3.3 şu anda EWA Kanada (Elektronik Harp Derneği Kanada Ltd.) ve NIAP sertifikası ile uyum için değerlendirilmeye devam ediyor. Ne yazık ki, tamamlanma tarihinin raporu yok, bu yüzden biz biraz daha beklemek zorunda kalacağız.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

E-Posta: erkan@bbturk.com
BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi