Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BES (BlackBerry Kurumsal Servis) Nedir?
19.06.2016, 14:08 (Bu konu en son: 19.06.2016 Tarihinde, Saat: 14:43 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Erkan KARACAOĞLU.)
Yorum: #1
Yıldız BES (BlackBerry Kurumsal Servis) Nedir?
[Resim: r9OEZ1.png]

BlackBerry'nin kurumlar için geliştirdiği çözümün adı ise BES (BlackBerry Enterprise Server) adlı yazılımdır. Kurumsal müşteriler, kurumsal güvenlik duvarının (firewall) arkasına kurulan ve kullanıcılar için kesintisiz elektronik posta kutusu entegrasyonunu destekleyen BlackBerry Enterprise Server yazılımı aracılığıyla, şirket e-postalarına ulaşabilmek için BlackBerry cihazlarını kullanabilmektedir.

BES yazılımı, Microsoft Exchange, IBM Lotus Domino ve Novell Groupwise e-posta ortamları ile entegre olabilmektedir. Şirket e-posta'larına ve daha geniş şirket verilerine güvenli "push/time" temelli erişim sağlayan BES, BT (Bilgi İşlem) departmanına merkezi yönetim ve kontrol imkanı da sunuyor.

Yani bir şirket çalışanı kendisine verilen BlackBerry cihazı ile ancak BT departmanının yetkilendirdiği ölçüde şirket verilerine ulaşabiliyor. BlackBerry 10 platformunun yanı sıra Android, iOS, Windows Phone tabanlı sistemlerle de uyumlu olarak çalışabilmektedir. BES hizmetlerine ulaşabilmek için bu cihazlar üzerinde etkinleştirilmiş BES aboneliği gereklidir.

BES bu özelliklerin dışında "Anında Kurumsal Mesajlaşma" fonksiyonu ile kurum çalışanlarının birbirleri ile anında mesajlaşabilmesine de olanak tanımaktadır.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi