Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beeline, Bis Hizmeti Sonlandırıyor!
14.12.2017, 12:15 (Bu konu en son: 14.12.2017 Tarihinde, Saat: 23:45 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Erkan KARACAOĞLU.)
Yorum: #1
Beeline, Bis Hizmeti Sonlandırıyor!
[Resim: ZEq0jz.jpg]

PJSC VimpelCom, merkezi Moskova'da bulunan Rusya'nın üçüncü büyük kablosuz ve ikinci en büyük telekomünikasyon operatörüdür. PJSC VimpelCom 2009'dan bu yana, 2017'de Veon haline gelen VimpelCom Ltd.'nin bir yan kuruluşudur. Amsterdam merkezlidir. Beeline daha önceki ismi ile Beeline GSM, Rusya'da kurulan PJSC VimpelCom şirketinin telekomünikasyon markasıdır.

Bildiğimiz üzere BİS (BlackBerry Internet Service) 7.1 ve öncesi işletim sistemindeki tüm BlackBerry akıllı telefonlar üzerindeki etkin bir internet hizmetidir. Bireysel kullanıma yönelik bu hizmet ile kullanıcılar, 10 adet POP3/IMAP e-posta hesabını BlackBerry cihazına entegre edebilir. Bis servisi ile kullanıcının mevcut e-posta hesabına yollanan mesajların kopyaları, yine "push" yöntemiyle BlackBerry cihazına yollanmaktadır. Bis paketi e-posta alımı, gönderimi ve cihazın üzerindeki internet tarayıcı ile yapılan internet kullanımından kaynaklanan GPRS/EDGE/3G trafiğini kapsıyor. Ses görüşmesi, SMS ve Wap gibi diğer tüm servisler ise mevcut internet abonelik tarifesi üzerinden ücretlendiriliyor. Bis paketi aldıktan sonra; BBM, E-Posta, Tarayıcı, BlackBerry World, BlackBerry Facebook ve Twitter, BlackBerry Haritalar vs. gibi tüm uygulamaları kullanabilirsiniz. Bis paketi olmadan bu uygulamaları sadece Wi-Fi üzerinden kullanmanıza imkan vardır.

Kanadalı firma Bis servisini, BlackBerry 10 işletim sistemi ile emekli etti. Fakat hala operatörler Bis paketleri sunmaya devam ediyor. Ne yazık ki Rusya'nın önde gelen operatörlerinden Beeline da Bis paketini emekli ediyor. Beeline Rusya’daki Bis kullanıcılarına bir bilgilendirme mesajı gönderdi.

Gönderilen Mesaj;
Değerli abonelerimiz, 21 Aralık tarihinden itibaren Blackberry İnternet Servisi seçeneği kullanıma ve bağlantıya uygun olmayacak. Mobil İnternet'i uygun koşullarda kullanmak için uygun tarifelerinden birini seçin.

Hala BlackBerry 7.1 sürümü ve öncesine sahip akıllı telefon kullananlar, Beeline ağı üzerinden 21 Aralık 2017 tarihine kadar blackberry.net APN üzerinden internete bağlanmaya devam edebilirler. Açıkçası bu üzücü bir kayıp. BlackBerry 10 işletim sisteminin piyasaya sunulmasıyla birlikte Bis zorunluluğuna veda etmesi ve Rusya’da BlackBerry OS 7.1 ve öncesi işletim sistemine sahip cihazların kullanım oranının çok düşmesi sebebi ile bu durumun olması makul görünüyor. Bunlar dikkate alındığında, BlackBerry OS 7.1 ve öncesi işletim sistemine sahip cihazların ülkemizde de kullanım oranı çok düşük. Turkcell Bis hizmetini sonlandırdı. Vodafone Bis hizmetine yeni abone alımı yapmıyor. Büyük ihtimal yakında, Türk Telekom’da ülkemizde Bis servisini sonlandıracaktır. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi