Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BBM, Android'den BB10 Cihazlarına Geçiş Yapmaya İzin Vermiyor!
01.09.2017, 16:04 (Bu konu en son: 05.09.2017 Tarihinde, Saat: 10:55 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BBM, Android'den BB10 Cihazlarına Geçiş Yapmaya İzin Vermiyor!
[Resim: MvOMl2.jpg]

BBM'i kullanırken sık sık platformlar arası geçiş yapıyorsanız (BlackBerry 10, Android, iOS) ileride; kişileri, grupları ve kanalları kaybetmenize neden olabilecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Geçtiğimiz birkaç gün içinde geçici sunucu sorunlarından, kişilerden gruplara ve hareket sonrası artık erişilebilir olmayan kanallara kadar çeşitli platformlarda BBM'i değiştirirken kullanıcılar birden fazla sorunu bildirdi. BlackBerry'deki BBM Ürün Yöneticisine ulaşan kullanıcılar, Android için BBM'e geçtikten sonra artık BBM Hesabınızı bir BlackBerry 10 cihazına geri dönüştürmeye izin vermediklerini doğruladılar.

BBM hesaplarını BlackBerry 10'dan Android cihazına değiştiren kullanıcılar aynı hesabı kullanabilir ancak artık bu hesapla BlackBerry 10'a geri dönemezler. Android için BBM ile başka bir Android cihazı arasında geçiş yapıyorsanız, endişelenmeniz germiyor. Ayrıca BBM Enterprise bu durumdan etkilenmiyor. Çoğu kullanıcı için, "Geçici Sunucu Sorunu" geçmişte ortaya çıkmış ve sonunda düzeltilmişti. Fakat bu sefer, BBM platformlarda BBID hareketlerinde farklı değişiklikler olduğu teyit edilmiştir. Diğer BBM destekli platformlardan herhangi birinden BlackBerry 10'a sık sık geçerseniz, kesinlikle iyi olmayacaktır.

BBM Ürün Yönetimi:
"Kullanıcıların hesaplarını bir Android, iOS veya Microsoft cihazından bir BlackBerry 10 veya BlackBerry OS cihazına geçmesini engelleyen değişiklikleri kısa süre önce tamamladık. Ayrıca, BBM Enterprise kullanıcıları artık BBM Enterprise hesabını bir Android, iOS veya Microsoft cihazında BBM tüketici hesabına geçiremeyeceklerdir."

Bu BlackBerry 10 cihazlarına geri dönmek ve aynı BBM hesabını kullanmak isteyenler için çok can sıkıcı bir konudur. BBM'i BlackBerry 10 cihazları arasında mükemmel bir şekilde taşıyabilirsiniz, ancak bir Android, iOS veya bir Microsoft cihaza geçerseniz BBM teknik açıdan orada sıkışacaktır. Bu sorun düzeltilmedikçe cihazları sık sık değiştirirseniz, yapılabilecek tek gerçek öneri; yeni cihazınız için yeni bir BBID oluşturmak ve bu BlackBerry 10 cihazınızda ilişkili BBID'yi ne olursa olsun bırakmak olacaktır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi