Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bb q10 bbm internet kotası ve kapatamama sorunu
22.04.2015, 12:16
Yorum: #33
Cvp: bb q10 bbm internet kotası ve kapatamama sorunu
Sorunumu çözdüm arkadaşlar, uyguladığım işlemler sırasıyla önemli çünkü daha önce aynı işlemleri farklı sıralarla yaptığımda düzelmemişti.

Öncelikle telefonunuzun açılmama ihtimalini göze alabilecekler eline alırsa USB kabloyu kabul etmiş olur. Mesuliyet kabul etmiyorum Smile

Öncelikle Link üzerinden sadece kişilerimi Windows kişilerle eşleştirdim (normal yedek değil) Link programını kurcalarsanız bulursunuz. Ardından Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. burada bulunan 10.3.1.2577 radio dosyasını indirdim, kurdum telefon gitti. Sadece 10 sn'de iki kere kırmızı led yanıyordu. Pc ile olan bağlantı kopmuyor ama. Ardından 10.3.1.2583 radio dosyasını indirdim kuruldu lakin pek birşey değişmedi.
Link üzerinden fabrika ayarlarına dön dedim, yazılımı indirdi ama kurarken iki kez hata verdi. Link'i sildim, Pc'yi kapattım açtım yeniden yükledim sonra tekrar fabrika ayarlarına dönderdim bu sefer yükledi.

Yükledikten sonraki adımlara gelirsek; Uçak moduna aldım hemen, gereksiz sosyal programları sildim ( Foursquare, Linkedin, bulut uygulamaları, twitter, bir tek facebook kaldı kısaca) ardından link üzerinden yedek almadım hiçbir şekilde sadece windows kişilerini tekrar ekledim telefona. Kapattım açtım, uçak modundan çıktım dolaşımda veri kapalı olduğu için telefonu fazla kullanmamaya özen gösterdim. 3-5 saat mailimi programları falan kurmadım, asistanı ilk açtığımda karşıma çıkardığı sözleşmeyi onaylamadım ama kullanabliyorum. BBM'i hiç açmadım, hatta yarımın üstüne atım klasör oluşturdum ki yanlışlıkla dahil açılmasın. Gece Twitter'ı yükledim BBM'e bağlanma olayını izin vermedim. Bu saate kadar sadece 2.1 kb veri tüketmişti ve bu bir ilkti. Twitter'ı yükedikten sonra yarım saat gezindim nette 7mb veri tüketti BBM tekrar eskiye döndü derken 7mb'tan sonra durdu.

Ertesi gün 7mb'dan 1kb dahi almadı, normal kullanıma dönmüştüm. Kapatayım açayım bi belki donmuştur dedim, kapattım açtım yine atağa kalktı 12mb oldu 10 dakika içerisinde. Sonra yine birden durdu ki, hiç durmazdı, yani ne yaptıysam durduramamıştım. Leakedler mı yüklemedim, Kanada sürümlerimi yüklemedim, eski sürümler mi denemedim, wipelar Sachesiler havada uçuştu ama yok bi başladımı durmak bilmezdi.

1 gün kullandım 12mb sabit kaldı, gece tekrar kıllandım, kapattım açtım 5.1 mb yedi yine durdu. Yani kısaca her rebootta 5mb bi veri götürüp duruyor. Dün bir arkadaşın Q10'una baktım onda da 5 günden 123mb veri tüketimi gördüm. bu sorun nasıl olurda sadece benim çevremde görünür anlamadım, onlarla tek bağlantım BB kullanmamız BBM zaten kullanmıyorum kimse de ekli değil.

Soracağınız birşey olursa sorabilirsiniz.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: bb q10 bbm internet kotası ve kapatamama sorunu - solanahtari - 22.04.2015 12:16


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi