Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AVEA BIS+4 GB WAP VE INTERNET APN (GÜNCEL INTERNET PAKETİ)
24.08.2011, 09:43
Yorum: #1
AVEA BIS+4 GB WAP VE INTERNET APN (GÜNCEL INTERNET PAKETİ)
Arkadaşlar merhaba,
Bugün anasayfa haber portalında Fatih KURNAZ üstadımın Avea Bis internet paket güncellemesi ile ilgili duyar duymaz AVEA platin müşteri hizmetlerini aradım.
Neredeyse 2 yıldır BB 9700 kullanıyorum ve ABD 'de bulunduğum süre içerisinde Blackberry Playbook aldım. AVEA BIS internet paketinde 32,68 TL lik pakete 4 GB internet APN ve Wap ulaşımının da dahil edilmesi beni geyet memnun etti. Böylelikle BB Playbook'umu cep telefonumdan tethering yaparak kullanabiliyor olacağım. Şimdi bu konuda yeni olduğum için daha önce internet apn ve wap bağlantısını kullanmış olan tecrübeli arkadaşlarıma bir kaç soru sormak istiyorum.
1. Bugünkü haberden sonra kapalı olan APN ve WAP hizmetlerini açmak istediğimde bir bayanla görüştüm, hiç bir bekletme yapmadan ayarlarınızı telefonuzu yeniden başlattığınızda kullanabilirsiniz dedi ve dediği şekilde yaptım. Bunun doğru olup olmadığını telefonda ayarları kurcalayarak nerede görceğimi bilmiyorum. Ancak youtube, TuneIn radio ve Powergroup çalışmazken bu programların bağlantı ayarlarını internet apn yapınca çalışıyor duruma geldiler. (öncesinde BIS ile bile çalışmıyorlardı)
2. Yukarıda bahsettiğim youtube, TuneIn radio ve Powergroup vb. programları (her ayın 22 sini hesap kesim tarihi olduğunu düşünecek olursak) 1 ay içinde ne kadar (örneğin günde kaç saat) kullanırsak 4 GB ı aşmayız. Her sabah işte ve iş çıkışında genelde radyo dinliyorum. En az 1-2 saat ve sorun çıkar mı?
3. Bu programlar internet apn ile çalışırken aynı anda facebook ve twitter ve e-mail uyguamları da veri alıp veriyor. Aynı anda BIS ve internet apn veri alışverişi yapabiliyor mu?
4. WAP ayarlarını da çatırdım ama bu benim ne işime yarayacak, wap sayfaları artık çok kullanılışlı değil...bunu kapatsam ne olur...
5. Arka planda hiç haberim olmadan 4 GB sınır kapsamında veri alışverişi olmasından ve faturanın kabarık olmasından korkuyorum. Böyle bir şey başıma gelebilir mi, bunun olmaması için ne tür önlemler tavsye edersiniz.
6. Blackberry Playbook ile halen köprü kurup bir internet paylaşması yapmadım, bunu da deneyeceğim ama merak ettiğim tethering yaptığımda ve telefonumu modem olarak kullandığımda neye dikkat etmek gerekiyor.
Kısacası 2 sene önce BIS abaoneliğim başladığı zamanlarda internet apn ve wap ı kapattırmadığım içn yüklü faturalar ödemek zorunda kalmıştım, yine aynı tongaya düşmek istemiyorum. Hatta AVEA ile her görüşmemde bu bağlantılar için TUrkcelin 1 GB sınırı var sizde niye yok deyip durdum. Ve sonunda yaptılar. Böyle güzel bir fırsat ve hizmeti verimli bir şekilde kullanmama için tecrübelerinize ihtiyacım var. Sizden sorularıma rakkamları referans tutarak cevap vermenizi rica ediyorum Saygılarımla....
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
24.08.2011, 10:03
Yorum: #2
RE: AVEA BIS+4 GB WAP VE INTERNET APN (GÜNCEL INTERNET PAKETİ)
Veri trafigi, ne kadar download ve upload edildigini ogrenmek icin data monitor uygulamasini indirebilirsin. Forumda vardi sanirim bu uygulama.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
24.08.2011, 11:14
Yorum: #3
RE: AVEA BIS+4 GB WAP VE INTERNET APN (GÜNCEL INTERNET PAKETİ)
Bu veri trafiği uygulaması BIS, internet apn ve Wap ı ayrı ayrı mı yapıyor...her datayı kaydediyorsa ben internet apn nin kullanıldığı alanı nasıl ayırt edebilirim bu programla...ama indirip deneyeceğim...ayrıca avea bireysel web sayfasında 2 gün gecikmeli kullanım bilgisi görünüyor...2 gün oldu ama hala 4096 MB gösteriyor, ne kadar güvenebilirim bilmiyorum....teşekkürler heatrow...
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
26.08.2011, 10:07
Yorum: #4
RE: AVEA BIS+4 GB WAP VE INTERNET APN (GÜNCEL INTERNET PAKETİ)
data monitor programını yükledim ama telefonu modem olarak kullandığımdaki veri akışını göstermiyor bu arada 3 günde aveanın web sayfasına göre 287 MB veri kullanmışım...iyi bayramlar herkese....
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi