Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alex Thurber’dan BBM Açıklaması!
05.09.2017, 23:10 (Bu konu en son: 06.09.2017 Tarihinde, Saat: 11:18 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
Alex Thurber’dan BBM Açıklaması!
[Resim: jWEyzr.jpg]

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. BBM’de bu hafta bir takım değişiklikler olduğundan bahsetmiştik. Peki BBM’de neler değişti ve neden bu değişiklikler yapıldı? Bu değişikliler ile BBM platformlar arası geçiş desteğini 25 Eylül'de sonlandıracak. Yapılan değişiklik ile birlikte; BlackBerry 10’da bulunan BBM Tüketici hesaplarının BBID'sini Android, iOS veya Windows Phone çalıştıran başka bir aygıta taşıması önlenecek. BB10 ve BBOS’un BBM Tüketicileri kişi listeleri ile beraber BBID’lerini kullanarak; bir Android, iOS veya Microsoft cihazına geçebilecek ancak aynı BBID'yi kullanarak artık BB10 veya BBOS cihazlarına geri dönüş yapamayacak. BBM Enterprise kullanıcıları mevcut BBID’lerini kullanarak; Android, iOS ve Microsoft cihazları için bir BBM Tüketici hesabına geçemeyecekleri dışında, bu değişikliklerden etkilenmeyecek.

BlackBerry'deki Mobilite Çözümleri Bölümünün Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Alex Thurber:
İlk olarak, sadık kullanıcılarımıza bu hafta yaşanan karışıklık için özür dileriz. Sabırlı olduğunuz için ve BBM'nin önümüzdeki günlerde üç bölüme ayrılmasıyla gerek duyulan ayrıntılar ve kullanıcılar üzerine doğrudan etki edecek; BBM Enterprise hesapları, BBOS ve BB10 için BBM Tüketici hesapları ve Android/iOS/Microsoft cihazları için BBM Tüketici hesaplarını düzenlememize izin verdikleri için teşekkür ederiz.

Neden Değişiklik Yapıyoruz:
BBM iki yıldır birbirinden farklı kitlelere hizmet ediyor. Kurumsal müşterilerin birçoğu için metin, sesli ve görüntülü konuşmalarda askeri düzeyde güvenlik istiyor.Tüketiciler ise oyun, alışveriş, müzik, haber, ödeme gibi daha esnek özellikler sunan ücretsiz servislerle ilgileniyor.
BlackBerry, işletmelerin kritik önem taşıyan verilerini, ağlarını ve iletişimlerini kapsamlı bir şekilde koruyan eksiksiz bir yazılım ve hizmetler serisi sunan bir siber güvenlik lideridir. BBM ayrıca milyonlarca kullanıcının kişisel ihtiyaçlarını küresel olarak sağladığından, oluşturduğumuz güvenli platformun üstünde zengin tüketici özellikleri ve hizmetler seti sunmaya odaklanmış stratejik bir ortağa ihtiyacı olduğunu fark ettik.


Neler değişti:
29 Ağustos 2017'de BlackBerry, stratejik ortağımız Emtek'in Android, iOS ve Microsoft cihazları için BBM Tüketici servisini lisanslamasına ve çalıştırmasına olanak tanıyan geçiş sürecini başlattı. BlackBerry ise tüm platformlardaki BBM Enterprise hizmetine,BB10 ve BBOS cihazları için BBM Tüketici servisiyle birlikte sahip olacak ve işletmeye devam edecektir. Cihazlar arasındaki ayrım yasal açıdan önemlidir çünkü BlackBerry herhangi bir BBM Enterprise hesabı ile ilişkili BBM kullanıcı verilerini veya BB10 ve BBOS cihazları için herhangi bir BBM Tüketici hesabı verilerini Emtek'e aktaramaz.

• BBM Enterprise Kullanıcıları:
Tek değişiklik, mevcut BBID'nizi kullanarak BBM Enterprise hesabınızı artık Android, iOS ve Microsoft cihazları için bir BBM Tüketici hesabına taşıyamayacağınızdır. Aynı zamanda, BBM Enterprise'ın yakında çıkacak benzersiz ve yararlı bir özelliğinin; aynı BBID'yi kullanarak, aynı anda tüm cihazlarınızda güvenli bir şekilde çalışmasına izin verecek olan Multiple Points of Presence (MPOP) servisini kullanabilieceksiniz.

• BB10 ve BBOS'daki BBM Tüketici Kullanıcıları:
Şu anda mevcut kişilerinizi korurken, mevcut BBID'inizi kullanarak bir Android/iOS/Microsoft cihazına geçebilirsiniz. Ancak, aynı BBID'yi kullanarak artık BB10 veya BBOS cihazınıza geri dönemezsiniz. Ayrıca, 25 Eylül 2017'den itibaren mevcut BBID'nizi kullanarak artık bir Android/iOS/Microsoft cihazına geçemeyeceksiniz. Mevcut BBID'nizle 25 Eylül'den sonra sorunsuz bir şekilde BBOS ve BB10 cihazları arasında geçiş yapmaya devam edebilirsiniz ancak bu tarihten sonra bir Android/iOS/Microsoft cihazına geçmek için yeni bir BBID oluşturmanız ve kişilerinizi bu yeni BBM'e yeniden davet etmeniz gerekecektir.

• Android/iOS/Microsoft cihazlarındaki BBM Tüketici Kullanıcıları:
Aynı BBID'yi kullanmaya devam edebilirsiniz ve herhangi bir Android/iOS/Microsoft cihazı arasında kesintisiz geçiş yapabilirsiniz. Ancak artık aynı BBID'yi kullanarak bir BB10 veya BBOS cihazına geçemezsiniz. Bir BB10 veya BBOS cihazında BBM Tüketici hesabı kullanmak için yeni bir BBID oluşturmanız ve kişilerinizi bu yeni BBM Tüketici hesabına tekrar davet etmeniz gerekecektir.
Hizmetlerin kısa sürede ayrılmasıyla birlikte, hem BBM Enterprise hem de BBM Tüketici kullanıcılarının, işletmeler için en güvenli mesajlaşma platformunu ve tüketiciyi tanıyan zengin özellikler kümesini içeren önemli ölçüde gelişmiş bir deneyim bulacağından eminiz. Bağlılığınız için tekrar teşekkür ederiz.


Herkes hangi BBM servisine veya cihazına sahip olursa olsun, kendi BBM kartvizitlerini ekleyebilir ve mesajlaşmaya devam edebilir. Bu değişmedi. Bu değişikliklerin az sayıda BBM kullanıcısını etkilediği de belirtilmekte fayda var.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi