BlackBerry 10 için BBM Güncellendi!
Gönderen: Erkan KARACAOĞLU - 27-05-2017 12:45 PM
120 Görüntüleme - Cevap Yok

[Resim: GB6vJ3.png]

BlackBerry 10 için BBM Enterprise güncellemesi yeni özellikler getiriyor. BBM Kurumsal güncellemesi yeni özelliklerin yanında, aynı zamanda iyileştirmeleri de getiriyor. Şayet siz veya kuruluşunuz BBM Enterprise'ı kullanıyorsa, BBM'in en yeni sürümünü mutlaka indirmeniz gerekiyor. Şu anda Android ve BlackBerry 10'da gelişmiş grup sohbeti seçeneklerinin yanı sıra BlackBerry 10 ve Android/iOS kişileri arasında görüntülü arama desteği de dahil olmak üzere birkaç yeni özellik getiren güncellemeye baktığımızda yeni bir BBM Enterprise kurulumunun da yer aldığını görüyoruz.

Güncelleme ile:
• BlackBerry 10 ve Android/iOS kişileri arasında video araması artık destekleniyor.
• Yeni bir çoklu sohbet akışı ile yerel ve uzaktaki kişileri eş zamanlı olarak aramanıza olanak tanıyor. Böylece yeni bir, birebir veya grup sohbeti başlatmayı kolaylaştırıyor.
• Telefon numarası alanı bulut dizinine eklendi. (IT yöneticiniz tarafından etkinleştirildiyse)
• Mobil cihazları değiştirdikten sonra BBM Enterprise'daki sohbet içeriği artık korunmaktadır.
• Spam ...
[ Devamı ]

Yazdır Bu öğeyi arkadaşına gönder

  Rusya, BlackBerry'yi Engelliyor!
Gönderen: Erkan KARACAOĞLU - 24-05-2017 06:38 PM
256 Görüntüleme - Cevap Yok

[Resim: LyBoLj.jpg]

Rusya'nın telekomünikasyon ve medya gözlemcisi Roskomnadzor, BlackBerry akıllı telefon sahiplerinin ayarlarına ve kişisel hesaplarına erişme imkânından mahrum bırakarak tüm BlackBerry web sitelerini engelledi. Şikayetlere yanıt olarak; Rus yetkililer tüm soruları, BlackBerry cihazlarının yapıldığı Kanada'ya yönlendirecek.

BlackBerry akıllı telefonları üstün güvenlik korumasıyla tanınmış ve bu nedenle iş adamları ile politikacılar arasında popülerlik kazanmıştır. BlackBerry cihazlarının Kanadalı üreticisi, kullanıcılarıyla ilgili verileri Rus denetim kurumuna sunmayı reddetti. Sonuç olarak, BlackBerry ile ilişkili web siteleri Rusya'da engellendi. Ayrıca Kanadalı firmanın müşterilerine sunduğu diğer hizmetler kısıtlandı. Örneğin; Moskova'da bir BlackBerry telefonu satın alanlar artık cihazlarını etkinleştiremeyecek veya uygulamalar mağazasını ziyaret edemeyecek. Buna ek olarak, kayıp bir cihaz aramak da imkansız hale geldi. Rusya'da, BlackBerry pazarın yüzde birini oluşturuyor. BlackBerry’nin verdiği mücadele, kullanıcının gizliliğine müdahale edilmemesidir.

Rusya'da yaklaşık 60.000 BlackBerry telefon kullanıcısı var. Daha önce Rusya Haberleşme Bakanlığı'nın, kişisel verilerin devletin kontro...
[ Devamı ]

Yazdır Bu öğeyi arkadaşına gönder

  BlackBerry WannaCry Virüsünden Korunmakla ilgili Seminer Düzenliyor!
Gönderen: Erkan KARACAOĞLU - 21-05-2017 01:21 PM
250 Görüntüleme - Cevap Yok

[Resim: nR84Y0.png]

Kanadalı firma,WannaCry diğer adıyla fidye virüsünden korunmakla ilgili bir seminere ev sahipliği yapacak. WannaCry saldırısı hâlâ birçok kişiyi etkilemeye devam ederken BlackBerry; kullanıcıların kendilerini bu virüsden ve diğer fidye yazılımlarından nasıl koruyacaklarını öğretmek adına çok zaman ayırdı. Aslında "Inside BlackBerry" Blogu kısa süre önce, 'WannaCry ve Diğer Ransomware'ten Nasıl Korunur' başlıklı bir makaleyi yayınlamıştı. Kanadalı firma bir adım daha ileri gidiyor ve BlackBerry Cyberecurity Hizmetlerin bir parçası olarak, virüse karşı korunma yollarını görüşmek üzere 25 Mayıs tarihinde web seminerini düzenleyecek.

BlackBerry'nin benzer durumlarda nasıl yardımcı olabileceğini tartışacak. WannaCry dünyada 150'den fazla ülkede 300.000'den fazla sistemleri etkilemiştir. Uzmanlar muhtemelen bu tip büyük ölçekli saldırıların ilk olduğunu tahmin ediyorlar. Uygun bir koruma olmadan, ticari itibarınıza karşı olan riskler çok büyük.


Web Seminerinde aşağıdaki konular tartışılacak:
• Benzer ağ saldırılarını önlemek için hangi ...
[ Devamı ]

Yazdır Bu öğeyi arkadaşına gönder

  BlackBerry, Lüks Otomobiller için Virüs Tarayıcıları Geliştirecek!
Gönderen: Erkan KARACAOĞLU - 19-05-2017 07:54 PM
236 Görüntüleme - Cevap Yok

[Resim: kbNZkq.png]

BlackBerry'nin araçlara uzaktan bir malware tarayıcısı geliştirmesi için en az iki araç üreticisi ile birlikte çalıştığını bildirdi. Program yanlış bir şey bulduğunda, sürücülere kritik tehlike altında olduklarını anlamalarını söyleyecek, Boşta kalan araçlara hava yastığı yükleyebilecek. Servisin, Aston Martin ve Range Rover tarafından test aşamasında olduğu bildirildi. Program önümüzdeki yıl faaliyete geçebilir ve araç başına ayda 10 dolar civarında bir ücreti olabilir.

BlackBerry'nin QNX bölümünün başında bulunan John Wall ve şirket sözcüsü Sarah McKinney yorum yapmayı reddetti. Otomobiller şimdi Bluetooth ve internet bağlantılarıyla giderek daha fazla ağa bağlanıyorlar. Açıkçası, Charlie Miller ve Chris Valasek'in, Jeep'teki güvenlik açıklarını bukduğu ve 1.4 milyon otomobilin ABD tarafından geri çağrılmasına yol açtığı gibi yeni tip saldırılara açık otomobiller bırakıyor. Kaynaklar, Blackberry'nin cep telefonu piyasasındaki önceliği Apple'a kaptırdıktan sonra şirketin mali durumunu düzeltmek amacıyla otomatik güvenlik pazarına girdiğini belirtti. Lüks otomobil üreticileri Aston Martin ve Range Rover şu anda Blackberry tarafından otomobiller için geliştirilen güvenlik yazılımını test ed...
[ Devamı ]

Yazdır Bu öğeyi arkadaşına gönder

  BlackBerry Hisse Senetleri Yükselmeye Devam Ediyor!
Gönderen: Erkan KARACAOĞLU - 19-05-2017 03:19 PM
361 Görüntüleme - Cevap Yok

[Resim: ldlnvl.png]

BlackBerry geri döndü! WannaCry Saldırısı sonrası BlackBerry hisse senetleri yükselmeye devam ediyor. Kanadalı firmanın hisse senedi son zamanlarda bir rönesans yaşıyor ve geçen hafta yaklaşık %10 yükseldi. Yükselme bu yıl neredeyse %50'ye ulaştı. Ancak bu başarı Barack Obama'nın veya Kim Kardashian'ın kullandığı BlackBerry modelleri ile olmadı. QWERTY klavye telefonları ile BlackBerry bir zamanlar; politikacılar, ünlüler ve tüccarlar tarafından kullanılan popüler bir markaydı ve piyasanın mobil kral olmuştu. Şimdi ise adını telefon üretimini dışarıda bıraktı ve tamamen yazılıma odaklandı. Dolayısıyla, CEO John Chen başkanlığındaki BlackBerry, yazılım alanına başarılı bir geçiş yaptı. Yazılım ve hizmetler şimdi BlackBerry genel satışlarının yaklaşık %60'ını oluşturuyor. Şirket, otomobil için yazılım çalıştıran telematikte büyük ilerlemeler kaydetti. Ford, GM, Fiat Chrysler, Honda ve Toyota şirketin müşterileridir. Tüm bunlar BlackBerry hisselerinin bu hafta çabuk toparlanmasının başlıca nedeni olabilir. Paylar iki yıl içinde ilk defa 10 Dolar üzerine çıktı. Siber güvenlik BlackBerry için her zaman önemli bir iş kolu olmuştur. Güvenlik açısından en iyi üne sahip olan BlackBerry'nin, hükümetler ve Wall...
[ Devamı ]

Yazdır Bu öğeyi arkadaşına gönder

[-]
BBTurk Mobil Uygulamaları

[-]
BBTurk BBM Channel
[-]
BBTurk Market
BlackBerry DTEK60
BlackBerry DTEK50
BlackBerry Priv
BlackBerry Passport SE
BlackBerry Passport
BlackBerry Classic
[-]
Bülten Aboneliği
BBTurk.com Haberler

[-]
BBTurk Facebook
[-]
BBTurk Twitter
[-]
BBTurk Instagram
[-]
BBTurk Youtube
[-]
Bizi Takip Edin

       

     
[-]
Yeni Mesajlar
RE: BlackBerry PRIV ...
Gönderen: Tabriz
Bugün 11:03 AM
Uygulama internet er...
Gönderen: karmapolotif
Bugün 10:36 AM
BlackBerry PRIV alın...
Gönderen: Esat CAN
Dün 11:38 PM
RE: BBM Enterprise k...
Gönderen: F.Okan OKYAY
Dün 09:15 PM
RE: BBM Enterprise k...
Gönderen: menshawk25
Dün 08:25 PM
[-]
İstatistikler
» Üyeler: 59,121
» Son Üye: whatfix
» Forum Konular: 11,691
» Forum Cevaplar: 104,776

Tam İstatistik